KAYS Medical – Glukonát vápenatý gel

KAYS Medical gel s glukonátem vápenatým by měl být k dispozici všude tam, kde se používá kyselina fluorovodíková a její sloučeniny. Gel po nanesení na zasaženou oblast reaguje s kyselinou fluorovodíkovou, dochází k neutralizaci iontů fluoridu, které by jinak mohly způsobit závažný problém v podobě hypokalcémie  ( snížení hladiny vápníku v krvi). Gel s glukonátem vápenatým se používá k ošetření kůže poleptané kyselinou fluorovodíkovou a jejími sloučeninami, zabraňuje ztrátě vápníku a zamezuje průniku žíraviny ke kostem a do hlubších vrstev tkáně.

Popáleniny kyselinou fluorovodíkovou musí být ošetřeny okamžitě. Pomocí vhodných ochranných rukavic odstraňte kontaminovaný oděv. Dbejte na to, abyste nekontaminovali nepotřísněné plochy pokožky. Okamžitě zasažené místo oplachujte hojným množstvím vody po dobu alespoň 5 minut.

Na postižené místo a jeho okolí naneste Calcium glukonát gel a jemně vmasírujte. Pokračujte v jemném vmasírovávání gelu do postiženého místa a jeho okolí po dobu 15 minut, až bolest ustoupí. Postižené místo přikryjte gázou napuštěnou gelem. Pokud se bolest znovu objeví, opět aplikujte gel a odvezte pacienta do nemocnice.

Aktivní složka: Každý gram gelu obsahuje 25mg glukonátu vápenatého (2,5%). Další složky: hydroxylethylová celulóza, fenooxyethanol, sorbát draselný, kyselina citrónová  monohydrát, čištěná voda.

Produkt najdete na našem E-SHOPU.