O nás

Počátky společnosti VAVA.eu s.r.o. sahají do roku 1991, kdy byla založena firma Alexandr Vávra – VAVA, která se od samého počátku věnovala bezpečnosti práce a požární ochraně a to jak vlastním výkonem činnosti v těchto oblastech, tak rozsáhlou nakladatelskou a vydavatelskou činností zaměřenou na tyto segmenty.

V roce 1999 jsme se stali výhradním dovozcem produktů společnosti Water-Jel Technologies pro Českou republiku. Tato společnost je už více než 30 let světovým lídrem ve výrobě gelů a speciálních obvazů pro popáleniny, ať už pro profesionální záchranáře nebo pro armádu. V roce 2022 se značka Water-Jel stala součástí skupiny SAFEGUARD Medical.

Od roku 2007 dovážíme do České republiky produkty firmy X-CEN-TEK GmbH & Co., které jsou prodávány pod obchodní značkou PAX-Bags.

Sortiment značky PAX-Bags zahrnuje zdravotnické batohy, tašky, ampulária a další doplňky pro záchranné služby, nemocnice, ošetřovatelské služby apod.

Počátkem roku 2011 jsme začali distribuovat pro Českou a Slovenskou republiku prostředky pro ochranu kůže před nepříznivými vlivy MARLY SKIN. Tyto prostředky poskytují jedinečnou čtyřhodinovou ochranu pokožku s širokým každodenním uplatněním, zejména u lidí, kteří trpí ekzémy a kontaktními alergiemi.

V loňském roce jsme navázali spolupráci s finskou firmou CVN Medical a začali jsme dovážet speciální deky, ponča a vaky, které pomáhají zajistit tepelný komfort pacientů a zabraňují hypotermii.

Do naší nabídky přibyly rovněž skládací výstražné značky a výstražné majáky švýcarské firmy TRIOPAN.

Kromě standardního sortimentu, který máme v nabídce, jsme schopni dodat i další zdravotnický materiál jako jsou vybavené zdravotnické brašny, nástěnné lékárničky, apod.

V roce 2022 jsme rozšířili naše portfolio o produkty pro následnou péči o jizvy a problematickou pokožku. Stali jsme se výhradním distributorem produktů společnosti BAP Medical z Nizozemí pro Českou i Slovenskou republiku. BAP Medical nabízí tři produktové řady ALHYDRAN, BAPSCARCARE a Scarban, které zahrnují speciální krémy, silikonové gely a náplasti. Podrobné informace o těchto produktech, výhodách použití i obecně o následné péči o poškozenou pokožku naleznete na našem webu www.jizvy.eu

Od května 2023 budeme mít dobrou zprávu pro všechny, kteří v minulosti důvěřovali produktu R1R2 pro ošetření radiačních popálenin. Po ukončení výroby pod značkou Water-Jel je tento produkt zpátky pod značkou Radiaderm R1R2 a brzy bude k dispozici na našem specializovaném e-shopu www.jizvy.shop

Za společnost VAVA.eu s.r.o.

Kamila Haluzová a Alexandr Vávra
jednatelé společnosti