CRYOS první pomoc při pohmožděninách

PHYTO PERFORMANCE je italská společnost, která se zabývá vývojem a produkcí prostředků pro první pomoc sportovcům při sportovních výkonech. Její produkce obsahuje jak prostředky pro okamžitou pomoc při pohmožděninách, tak i prostředky pro dlouhodobou péči o sportovce.

Ceník naleznete ZDE a produkty na našem e-shopu ZDE.


CRYOS Safe, CRYOS TNT

Instantní led v sáčku: používá se při pohmožděninách, podlitinách, naraženinách ale i ve stavech mdloby, šocích, úžehu a úpalu a to jak při práci, sportu, tak i rekreaci a cestování. Chladí po dobu 15 minut.

Cryos TNT balen v sáčku z netkané textilie vhodné pro citlivou pokožku.

Použití CRYOS Safe a TNT

Tlakem dlaní nebo přiměřeným úderem dlaně, promáčkněte vnitřní „bublinu“ s vodou a přiložte na ošetřované místo (čelo, zátylek, apod. v případě mdlob, úpalu a nevolnosti) vždy zabalené v přiloženém látkovém pouzdru. Jen na jedno použití. CRYOS Spray

Sprej se syntetickým ledem: Určen pro sportovce. Poslouží ve všech případech, kdy je nutné přiložit led na pohmožděniny, výrony atd. Okamžité použití ledového spreje se stává nevyhnutelným v případě první pomoci, díky uklidňujícímu účinku chladivého obkladu.

Použití sprejů CRYOS Spray 200 a 400 ml

Nastříkejte CRYOS Spray přímo na postižené místo (ne na oděv, který ho zakrývá) ze vzdálenosti 20 cm pomocí krátkého přerušovaného střiku. Aplikaci ukončíme jakmile se objeví bílá vrstva prášku.


CRYOFLEX studený/horký obklad

CRYOFLEX je gelový sáček s dvojí funkcí: nahrazuje jak led, tak láhev s horkou vodou. Tento všestraně uznávaný gelový sáček je užitečný, kdykoli je třeba teplá nebo studená terapie. Opakovaně použitelný sáček CRYOFLEX je vždy měkký a pružný. Cryoflex je třeba umístit do látkového obalu nebo do horkého či studeného obvazu a pak přitlačit na zraněnou část těla.

Použití obkladů CRYOFLEX

Ke zchlazení – uložte do mrazícího baxu na 2 hodiny.
K ohřátí – ponořte na 10 minut do teplé vody – max 60 OC nebo ponořte do nádoby s vodou a po dobu max. 3 min. zahřívejte v mikrovlnné troubě na 350 W.Hand Warmer, Toe Warmer

Skvělý pomocník na zahřátí rukou a nohou s délkou hřání až 10 hodin. Ohřívače jsou netoxickým, životnímu prostředí přátelským odolným zdrojem tepla používající výlučně přírodních nehořlavých materiálů.

Použití Hand a Toe Warmer

Jednoduše otevřete vnější obal a vystavíte sáček působení vzduchu. Není potřeba žádného třepání nebo něčeho obdobného. Odstraňte ochrannou vrstvu a přiložte jej na potřebnou část těla mezi vrstvy oblečení. Ohřívač začne plně působit přibližně po 20 minutách.