Co je MARLY SKIN?

Marly Skin® představuje nový systém v oblasti ochrany pokožky. Kromě moderní koncepce balení je jeho nejdůležitějším rysem složení. „Všechny složky lze rozdělit do dvou skupin, které mají zcela odlišné vlastnosti.“

První skupinu tvoří látky, které odpuzují vodu (lipofilní nebo hydrofobní). Do této skupiny patří kyselina stearová a dimethicon. Obě tyto látky dokážou proniknout do svrchní vrstvy epidermis – mezibuněčných prostor v rohovité vrstvě.

Při pokojové teplotě a teplotě těla je kyselina stearová vysoce krystalická a zůstává tak na povrchu pokožky. Schopnost průniku Dimethiconu se zvyšuje se stoupající molekulární hmotností. Polymer použitý v přípravku Marly Skin® je vysoce polymerizovaný, což znamená, že neproniká skrz epidermis.

Druhou skupinu složek tvoří hydrofilní složky(přijímající vodu), které mají vysoký stupeň schopnosti absorbovat vodu, jako je propylen glykol, glycerol a sorbitol. Tyto složky mají schopnost pronikat do pokožky v omezené míře. Obecně zůstávají v hydrofilní části epidermu.

Obě skupiny tvoří emulzifikovaný  DVOUFÁZOVÝ SYSTÉM a  DVOUROZMĚRNOU SÍŤ v podobě  tenké vrstvy v pokožce.

Plochy se strukturou kapalných krystalů a posléze krystalickou strukturou vytváří kyselina stearová. Ve spojení s vhodnými sloučeninami vytváří okamžitě lyotropní  kapalné krystaly u kterých je nejčastější laminární stav.  V závislosti na Afinitě různých složek k jednotlivým elementům pokožky, dochází k separaci bez penetrace do hlubších vrstev pokožky.

Hydrofilní složky v Marly Skin®, jako je propylen glykol, glycerol a sorbitol jsou vázány na keratin, Dimethicone je přijímán v lipofilních oblastech, takže kyselina stearová se koncentruje na povrchu pokožky. Je známo, že vyšší mastné kyseliny, jako např. kyselina stearová, se používají k zabránění opětovného navlhčení povrchů vodou.

Tento efekt byl využit i u Marly Skin®. Jemná jakoby pavučinová síť krystalků kyseliny stearové vytváří bariéru, která zcela zabrání přímému kontaktu vody s kůží. Současně je pokožka mezi sítí nezměněná a normálně dýchá a potí se.

Aplikací pěny vzniká pouze tenká dvourozměrná síť, která neovlivňuje správný hmat ani cit. Ingredience, které pronikají do epidermu neovlivňují vlastnosti pokožky, zejména hmat.