BabyPod transport kojenců a batolat.


Přeprava novorozenců nebo kojenců vyžaduje prostředí, které je ochrání a udrží v teple a v bezpečí. V mnoha případech, kdy není jiná možnost, jsou kojenci přepravováni v náruči rodičů! Těmto dětem hrozí ztráta tepla a riziko zranění, pokud by se přepravující vozidlo stalo účastníkem nehody. Naopak transport kojenců v BabyPodu je ideální a bezpečné i pro automobilovou i leteckou přepravu.

Až dosud bylo jedinou možností, jak zaručit miminku vhodné prostředí, použití těžkého, neskladného a velkého transportního inkubátoru. Tato drahá zařízení vyžadují pro svou funkci elektrické napájení, nejsou snadno dostupná a většinou se dají použít jen ve speciálních vozidlech.

Přepravní inkubátor BabyPod zajišťuje bezpečí a teplo, které novorozenec potřebuje s využitím stejné technologie, materiálů a konstrukčních prvků, které chrání před zraněním závodní jezdce Formule 1 za zlomek ceny standardního přepravního inkubátoru.

Tato špičková konstrukce z uhlíkových vláken překračuje požadavky nejnovějších evropských norem pro sanitky (CEN 1789) na odolnost při nárazovém testu 10 g – náraz při rychlosti 55 km/h!

Inkubátor BabyPod, určený pro kojence do 8 kilogramů, nabízí mnoho funkcí, které poskytují standardní přepravní inkubátory, přestože jeho konstrukce je mnohem jednodušší. Teplo zajišťuje klinicky ověřená přepravní matrace pro kojence TransWarmer. Tato jedinečná, exotermická gelová matrace zajišťuje konstantní teplotu 38 °C po dobu až 2 hodin.

Unikátní fixační systém, využívající popruhy a rychloupínací přezky, umožňuje jeho připevnění k jakémukoli nosítku. BabyPod snadno zvedne jedna osoba a ve vozidle nejsou potřeba žádné speciální fixační body pro nosítka. Za cenu, která je nižší než 20 % standardního přepravního inkubátoru, poskytuje BabyPod jednoduché, bezpečné a nákladově efektivní řešení problémů s přepravou kojenců.

Nyní mají tyto problémy řešení. BabyPod 2 a BabyPod 20


BabyPod 2

BabyPod 2 je určen k bezpečné přepravě pediatrických pacientů mezi dvěma zařízeními.

BabyPod 2 je navržen tak, aby byl zajištěn bezpečný transport pacientů, jejichž hmotnost nepřesahuje 8 kg.

BabyPod 2 neobsahuje žádné kovy, je prostupný pro rentgen a kompatibilní s CT. Skládá se z lehkého vnějšího pláště z uhlíkových vláken, který je lemován vnitřními vrstvami pěny absorbující nárazy. Má průhledné víko, které umožňuje sledování pacienta a přístup k němu.

BabyPod 2 má víko, které se otevírá do stran a v zavřeném stavu má 4 přístupové otvory.

BabyPod 2 obsahuje matraci pro zajištění polohy pacienta, upevňovací popruhy pro zajištění zařízení při přepravě na nosítkách a bezpečnostní popruhy pro zajištění kojence uvnitř zařízení během přepravy.

 

Rozměry (d x š x v): 1026 x 470 x 280 mm
Hmotnost (skořepina + pěnová výplň): cca 7,4 kg
Celkový hmotnost (s příslušenstvím): cca 10,6 kg
Materiály: uhlíkové vlákno, polykarbonát


BabyPod 20

BabyPod 20 je určen k bezpečné přepravě pediatrických pacientů mezi dvěma zařízeními.

BabyPod 20 je navržen tak, aby byl zajištěn bezpečný transport pacientů, jejichž hmotnost nepřesahuje 8 kg.

BabyPod 20 se skládá se z lehkého vnějšího pláště z uhlíkových vláken, který je lemován vnitřními vrstvami pěny absorbující nárazy. Má průhledné víko, které umožňuje sledování pacienta a přístup k němu.

BabyPod 20 má posuvné víko, které lze posunout k dolní části inkubátoru a zvednout. V zavřeném stavu lze k zajištění přístupu využít jeden přístupový otvor.

BabyPod 20 obsahuje matraci pro zajištění polohy pacienta, upevňovací popruhy pro zajištění zařízení při přepravě na nosítkách a bezpečnostní popruhy pro zajištění kojence uvnitř zařízení během přepravy.

Manuál ke stažení ZDE.

 

Rozměry (d x š x v): 1026 x 470 x 280 mm
Hmotnost (skořepina + pěnová výplň): cca 9,2 kg
Celkový hmotnost (s příslušenstvím): cca 11,8 kg
Materiály: uhlíkové vlákno, polykarbonát

 


Vyhřívání pro BabyPod – BP37 Udržování teploty kojenců

  • Určeno pro použití k udržování teploty kojenců během přepravy.
  • Samostatný systém, který během používání nevyžaduje připojení k elektrické síti.
  • Ohřívací matrice je vyrobena z netkané textilie a lepidla, které jsou biokompatibilní.
  • Vyhřívací matrice se připevní k vakuové matraci pomocí integrovaných lepicích podložek s nízkou přilnavostí.
  • Vyhřívací matrice je určena pro použití u jednoho pacienta, tím zabraňuje křížové kontaminaci.

Systém udržování teploty kojenců BP37 zajišťuje konzistentní teplotu ohřívací matrice a rovnoměrnou povrchovou teplotu 36 – 370 C.

Teplo je poskytováno ihned po aktivaci.

Po plném nabití bude systém BP37 poskytovat teplo po dobu nejméně 4 hodin.

Řídicí jednotka BP37 je připojena k ohřívací matrici pomocí speciálně navrženého upínacího systému.

Displej řídicí jednotky BP37 přehledně zobrazuje aktuální teplotu povrchu, teplotu okolí, % baterie a čas od aktivace.

Systém BP37 Controller je dodáván s upevňovací sadou, která umožňuje připevnění regulátoru k AHT BabyPod.

Kombinovaná hmotnost řídicí jednotky BP37 (dobíjecí baterie jsou obsaženy v řídicí jednotce), ohřívače matrice a upínacího systému ohřívací matrice je méně než 1 kg.

Po dokončení přepravy kojence jsou lepicí příruby ohřívací matrice navrženy tak, aby se při odstranění ohřívacího okruhu roztrhly, čímž je zajištěno použití pro jednoho pacienta.


Vývoj BabyPod

Materiál použitý v konstrukci je uhlíkové vlákno, stejně silný materiál jako je materiál používaný u vozů F1.

 

Základní skořepina je postavena společností Williams Advanced Engineering, sesterskou firmou týmu Formule 1, umístěnou na stejném místě v britském Grove v Oxfordshire. Firma pracuje na novém designu spolu se společností Advanced Healthcare Technology (AHT).

Výsledkem je zařízení, které váží pouhých 9,1kg – zabírá poměrně málo prostoru a dokáže odolat nárazu až do 20G.

„Lehké materiály, kompozity, aerodynamika … všechny tyto technologie lze tak snadno aplikovat na jiné průmyslové odvětví, jiné sektory, jiné projekty a výrobky, aby byly vždycky lepší, ale především – bezpečnější.

A to je případ i s BabyPodem.“

Clare Williamsová

náměstek ředitele týmu F1 WIlliams