BABY POD transport kojenců a batolat.

Přeprava novorozených dětí vyžaduje prostředí, které je udrží v teple a v bezpečí. Při přepravě by měly být novorozené děti uloženy tak, aby se cítily jako v náručí své matky. Tyto děti postupují riziko ztráty tepla a úrazu, pokud by bylo transportní vozidlo účastníkem dopravní nehody, pokud je třeba vykonat úhybový manévr a zamezit kolizi nebo v případě letadla zamezit otřesům při turbulencích.

Doposud bylo možné pro dítě zajistit teplé prostředí pouze při použití těžkého, neskladného a velkého přepravního inkubátoru. Tato drahá zařízení potřebují ke svému fungování elektrické napájení, nejsou pohotově použitelná a většinou vyžadují speciální vozidla.

Nyní mají tyto problémy řešení. Baby Pod 20

 


Baby Pod 20

Významnými klíčovými vlastnostmi modelu Baby Pod 20 je ještě lehčí, tenčí karbonová monokoková skořápka, díky němuž je BabyPod 20 ještě lehčí jednotka a ještě snadněji manipulovatelná než kdykoli dříve.

Nutnost uživatele mít neomezený přístup k pacientovi, a to dokonce i ve velmi prostorově omezeném prostoru, jako je například vnitřek vrtulníku, vedla k zavedení posuvného krytu víka. Celá přední část krytu Baby Pod 20 sklouzne přes zadní část a poskytuje plný a volný přístup k hlavě a horní části těla pacienta. Víko se pak dále zatahuje, aby se nakonec sklopilo přes zadní stranu podstavce a umožnilo tak přístup k celému vnitřnímu prostoru a k celému tělu pacienta.

Nový páskovací systém s popruhem s vysokou pevností v tahu a kovovými přezkami znamená, že Baby Pod 20 zůstává zajištěn na transportním nosítku silou 9kN, překračující současné požadavky Evropské ambulance (CEN 1789) a s cílem uspokojit stále rostoucí předpisy pro leteckou dopravu. Nový popruh metodou fixace také udržuje celý materiál popruhu mimo interiér Baby Pod 20, což nevyžaduje potřebu dezinfikovat popruh mezi použitími, což urychluje a usnadňuje čištění.

Manuál ke stažení ZDE.


Vývoj Baby Pod 20

Materiál použitý v konstrukci je uhlíkové vlákno, stejně pozoruhodně silný materiál jako je materiál používaný u vozů F1.

Základní skořepina je postavena společností Williams Advanced Engineering, sesterskou firmou týmu Formule 1, umístěnou na stejném místě v britském Grove v Oxfordshire. Firma pracuje na novém designu spolu se společností Advanced Healthcare Technology (AHT).

Výsledkem je zařízení, které váží pouhých 9,1kg – zabírá poměrně málo prostoru a dokáže odolat nárazu až do 20G.

„Lehké materiály, kompozity, aerodynamika … všechny tyto technologie lze tak snadno aplikovat na jiné průmyslové odvětví, jiné sektory, jiné projekty a výrobky, aby byly vždycky lepší, ale především – bezpečnější.

A to je případ i s BabyPodem.“

Clare Williamsová

náměstek ředitele týmu F1 WIlliams